Winterserie RWV 2014-2015
4e tocht
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Zoals gewoonlijk leek de eerste tocht in het nieuwe jaar van de RWV wel een nieuwjaarsreceptie! Dan merk je toch wel goed hoeveel wandelaars elkaar kennen, is het niet van naam dan in ieder geval toch van gezicht. Het werd al gauw gezellig druk in de kantine en toen het zo druk werd dat er geen zitplaatsen meer waren, klom voorzitter Gijs op een stoel en speechte de mensen de deur uit. |
Ikzelf vertrok wat later, ik laat de grote meute graag vooruit gaan en genoot van het zonnige weer in het Kralingse Bos. Wat een verschil met gisteren! Gijs had in z'n praatje gewaarschuwd voor verraderlijk gladde plekken, maar op het eerste stuk was daarvan niets te merken. Tot ik opeens de wandelaars voor me in ganzenpas over het grasrandje zag lopen. En ja hoor, daar was het asfalt opeens spekglad, deed me een beetje aan drie dagen terug in Roosendaal denken.
Gelukkig kwam ik er zonder kleerscheuren af en op de rest van de tocht viel het eigenlijk wel mee. Ondanks dat de zon scheen, waren er ook wolken en af en toe zelfs een buitje, zodat we prachtige wolkenluchten voorgeschoteld kregen en in het startbureau werden we zelfs getrakteerd op een regenboog (naast de Tunesische koekjes die Hans traditiegetrouw de eerste tocht van het jaar meeneemt).
Na de passage terug onder de snelweg door gaat het dan weer richting het bos en daar zie ik herfstige paddenstoelen naast fris lentegroen staan. Helaas, geen sneeuw anders had ik drie seizoenen op één plaatje kunnen zetten! We komen ook weer langs de Kralingse Plas en natuurlijk zet ik beide molens en de skyline nog even op de foto.
Nog een stukje bos, even langs het wedstrijdparcours, waar de snelwandelaars allang klaar zijn met hun rondjes lopen en dan een laatste zandpaadje terug naar het startbureau. Even een bakkie doen en hier en daar een praatje maken en dan gaat het weer huiswaarts. De RWV is het jaar mooi gestart met bijna 400 wandelliefhebbers!
Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!