Groene Wissel Petten
De Hondsbossche en Pettemer
Zeewering
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Ik bedacht dat ik nog steeds eens naar de Hondsbossche Zeewering wilde, je weet wel, dat kleine stukje Holland dat niet door natuurlijke duinen wordt beschermd. Zo leerden we dat vroeger op school en ik vond het eigenlijk wel een fascinerend verhaal, maar was er eigenlijk nog nooit wezen kijken. Ik had al gehoord dat ze druk bezig zijn daar met kustversterking, wilde ik de oude zeewering nog zien, dan was het nu of nooit!
Leuk zou zijn als ik daar ook een stukje kon wandelen natuurlijk en toen ik op "wandelen" en "Hondsbossche Zeewering" googelde, kwam er al gauw een Groene Wissel uit de bus rollen. Dat zag er best leuk uit, een route van ca. 12 km, dus mooi aan de maat voor het dagje uit dat ik in gedachten had! Alleen zag ik het niet zo zitten om 's avonds in wandelplunje naar "Anne" te gaan en dus hing ik wat nette kleren in de auto. Ergens een hapje eten en mezelf op een afgelegen parkeerplaats omkleden zou toch moeten lukken, dacht ik zo!
De zon scheen, maar er waren ook wolken aan de horizon, ik heb dus niet de hele tijd zon gehad. De route ging eerst een stuk het binnenland in, een heel eind over een grasdijk met prachtig uitzicht op polders en molens. Wat verderop verliet ik de grasdijk en ging verder over smalle asfaltwegen. Bij een picknickbank laste ik even een bankjesrust in, daarna ging het al gauw richting de zeedijk.
En ja, ik ben inderdaad echt nog net op tijd geweest, want een heel stuk van de zeewering is aan de waterkant al bedekt met nieuw opgespoten strand en duinen. Het zal natuurlijk best wel noodzakelijk zijn en het zal er ook wel prachtig uit gaan zien, maar toch vind ik het jammer dat een uniek stukje van Nederland nu verdwijnt! Ik ga de dijk op en het eerste stuk richting Petten heb ik dus weinig uitzicht, want daar liggen de nieuwe duinen.
En dan kom ik dus op de zeewering zoals hij al die jaren is geweest, de nieuw opgespoten duinen liggen achter me, dus het lijkt net of er hier niets aan de hand is. Ik hoor van mensen dat ze dit een saai stukje vinden, maar ik vind het helemaal geweldig! Het doet me een beetje denken aan de asfaltdijk op Wieringen. Het loopt heerlijk op het asfalt, meeuwen krijsen dat het een lieve lust is en de lucht is inmiddels ook weer helemaal blauw geworden.
Tegen de schuinte van de dijk aan liggen strobalen, ik denk ter versteviging van het zand dat hier later opgespoten gaat worden en ik zoek een stevige strobaal uit om lekker even op neer te zijgen. Genieten van het ongestoorde uitzicht en ja, toch ook een beetje weemoed dat dit allemaal gaat verdwijnen. Prachtig natuurlijk, strand en duinen, maar daar hebben we al zoveel van, hadden ze hier nou niks anders kunnen bedenken?
In Petten achter de dijk staat een informatiecentrum en daar loop ik natuurlijk even naar binnen. Ik hoor daar dat het werk ontzettend snel gaat en dat het nieuwe strand half januari al helemaal af zal zijn! Lezers die dus denken: dat wil ik ook nog wel eens een keer zien, moeten dus snel zijn!
In een restaurantje eet ik wat, en verkleed me daarna (inderdaad op een afgelegen parkeerplaats) in m'n nette kloffie. Ik heb heel rustig gekuierd, dus een beetje deodorant is voldoende als opfrisser, ik heb er echter geen rekening mee gehouden dat m'n haar behoorlijk verwaaid is in de zeewind, het lukt me bijna niet om er fatsoen in te kammen.
Het duurde wel hartstikke lang, ik stond pas om half twaalf buiten en toen was ik echt wel blij dat ik niet meer met de trein hoefde, maar in de auto kon stappen. Al met al een geslaagde dag, waarbij ik het eerste deel verreweg het mooiste vond!
Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!