
3e Tocht Winterserie RWV
2013-2014
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
We zijn mooi op tijd bij de start en hebben dus nog een parkeerplaatsje vlakbij de start. Binnen in het startbureau is het al gezellig druk en er zijn uiteraard volop bekenden. Natuurlijk feliciteer ik Astrid, Karin en Wim met hun grootouderschap en Adrie en Sija met hun overgrootouderschap! Jaja, we hebben er een klein RWV'ertje bij, Loes en Wilfried zijn de trotse ouders geworden van een dochtertje, Marit genaamd, en sinds 21 november is zij ons allerjongste RWV-lid!
Ruim van tevoren wordt het al zo druk in het startlokaal dat Gijs de meute alvast loslaat en verklapt dat Sinterklaas voor alle deelnemers een speculaaspop heeft gebracht. Dat laatste nieuws wordt met applaus ontvangen, wandelaars zijn echte lekkerbekken volgens mij!
Een nieuwigheidje in het parcours is dat we de lange vlonder boven het water gaan volgen. Een prachtig stukje, hoewel ik van sommige mensen hoorde dat ze het een beetje eng vonden. Daar heb ik geen last van, ik geniet van het zicht over de Plas en vind het leuk om weer eens wat foto's vanuit een ander standpunt te maken!
Hier komen Geert, Ineke, Larissa en Sabine (kortom: de Rijnmondclan)me achterop. Sabine is vandaag in de rolstoel en die wordt geduwd door Larissa. Petje af hoor, ik heb ook eens geduwd (op Blauwe Maandag in Nijmegen) en ik vond het super zwaar! Maar het gaat Larissa goed af en al gauw zijn ze aan de horizon verdwenen, want zoals gewoonlijk doe ik het weer lekker rustig aan.
Daar ga ik even naar het toilet, maar neem verder geen rust, op een 15 km heb ik dat niet echt nodig. Nu gaat het richting Van Brienenoordburg en ik zie inmiddels toch in de verte wolkenpartijen aan komen. Maar voorlopig loop ik nog in het zonnetje en kan ik nog een paar mooie plaatjes maken van de imposante brug.
Natuurgebied De Esch is een feestje om te lopen, ongelooflijk dat er zo'n leuk stukje natuur ligt aan de rand van Rotterdam! Ik raak in gesprek met een man die een paddenstoeltje zit te fotograferen, met statief en al, want het paddenstoeltje is maar een paar millimeter groot. Ik zou er zó aan voorbijgelopen zijn, zo ieniemienie is 't! Ietsje verder komt een hond me met een enorme noodgang voorbij gerend, ik schrik er gewoon een beetje van!
Dan lopen we een stukje langs de Maas en daar is het zo koud en winderig dat ik maar gauw m'n jasje weer aan doe! Ik begin een beetje last van m'n heup te krijgen en eigenlijk vind ik het wel mooi geweest voor vandaag. Maar ja, er volgt nog een stukje door oud-Kralingen en och, dat is toch ook wel leuk!
Op het laatste stukje word ik ingehaald door de Rijnmondclan en het blijkt dat ze ook de 15 km hebben gedaan! Vooral van Larissa, die nagenoeg het hele stuk de rolstoel geduwd heeft, vind ik dat een huzarenstukje! Sabine heeft het heel erg naar haar zin gehad, maar zegt wel, dat het te koud zal worden als het ècht winter is.
En dan breng ik Suze weer naar huis en rijd snel verder naar Rozenburg, waar ik heerlijk lang in een warm bad ga liggen ronddobberen, goed voor m'n heup! Ik word wel krakkemikkig hè? Drie weken geleden m'n voet en nu m'n heup, 't moet niet erger worden, hoor! Toch heb ik een heerlijk wandelweekend achter de rug!
Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!
