De Seuterwinterwandeltocht

 

Klik op het plaatje om de route in Google Earth te bekijken
Klik
hier voor een gewone uitvergroting van het plaatje

 

 

 

  Ik had er al een tijdje naar uit zitten kijken en deze zaterdag was hij dan daar: de Seuterwinterwandeltocht! Eén van m'n favorieten. Vroeg starten, veel door de polders, altijd goed gepijld en over het algemeen leuke rusten. En deze tocht heeft ook een 30 km en dat vind ik een erg leuke afstand om te lopen!

 

Lekker vroeg op pad dus, het was nog hartstikke donker onderweg. Niet donker genoeg om op te merken dat ze alweer een stukje verder zijn met de verbreding van de A15! We gaan nu niet meer achter langs het benzinestation, maar voorlangs en aan de banen achter het benzinestation zijn ze nu druk bezig, dat wordt een soort parallelweg. Ik vind het altijd razend knap dat ze een weg zo om kunnen bouwen terwijl het verkeer gewoon door kan gaan!

Iets na achten ben ik present op het Schenkeltje en schrijf ik me in voor de 30 km. Veel bekenden natuurlijk, hoewel de lopers op de 40 km al weg zijn, ze werden dit keer iets vroeger "losgelaten". Ik strooi met folders en visitekaartjes en bezoek nog even het toilet. Dat vind ik het enige nadeel van een poldertocht, "even in de struiken" wil wel eens lastig zijn!

 

Vanuit het startbureau gaat het ongeveer tweehonderd meter hetzelfde als voorgaande dities, dan gaan we linksaf de dijk op, door het gras en ik verheug me op een heel andere route dan de afgelopen twee jaar! Het uitzicht over het water is prachtig en je ziet in de verte de zon heel erg z'n best doen om door de wolken heen te komen.  

 

Op de route beschrijving zie ik dat we richting Maasdam en Puttershoek gaan en ik herken de route van één van de dagen van de Seutervierdaagse die ik in juni heb gelopen. Het is natuurlijk een onvervalst polderparcours en ik geniet van de weidsheid van het landschap. In de verte zie je de wandelaars als kleine poppetjes over de wegen lopen. Heerlijk, hoewel bosliefhebbers daar waarschijnlijk heel anders over zullen denken!

Ik word ingehaald door Ronald (Lange Halen) van het W4W forum en die roept opgewekt dat hij me aan de finish nog wel zal zien. Nouwwwww, dat dacht ik niet! In het tempo waarin ik tegenwoordig 30 km afleg, is hij al lang en breed binnen op de 40! Toch wees de longfunctietest van afgelopen week uit dat ik een klein beetje VOORUIT ben gegaan. Was ik wel heel erg blij mee!

 

  Vlak voor ik Maasdam bereik zie ik de eerste schaduwen op de grond en begint de lucht steeds meer open te breken. Dat zorgt weer voor prachtige plaatjes van stralende zonneschijn vanuit de wolken en dan vlak voor de rust in Puttershoek is het opeens helemaal blauw en zonnig geworden.

 

De rust is bij de Kees Verkerkbaan en het lijkt me onnodig te vertellen wat voor baan dit is… Binnen is het gezellig druk, maar ik heb al snel een kopje koffie te pakken. Je komt ogen tekort hier, schaatsen (ook hele oude Friese Doorlopers) hangen overal aan de muur en aan het plafond en er hangen veel memorabilia van Ard en Keessie.

Ik bewonder een paar oude tegeltjes, vooral eentje uit 1969, waarop staat hoe Kees Verkerk een fameus wereldrecord reed op de 10 km: 15.03.6. Stelt nu helemaal niets meer voor, maar ik kan me de rit van toen nog heel goed herinneren! M'n vader leefde toen nog en we zaten altijd samen aan de ouderwetse zwart-wit-buis gekluisterd tijdens het schaatsen. Tjonge jonge jonge, wat was dat spannend toen, hij verpulverde het oude record met ruim 12 seconden en wat hadden we graag gewild dat hij onder de 15 minuten zou schaatsen!

 

Maar goed, genoeg jeugdsentiment, terug naar de tijd van vandaag! Ik drink m'n koffie samen met Akke en Betsy, zij doen de 20 terwijl Roel op de 40 loopt. Dan vertrek ik weer voor het tweede deel, het is nog steeds prachtig zonnig en nu gaan we serieus de kale polders in!  

 

Ik weet precies wat er komt: een hele lange weg rechtuit, aan het eind een stukje naar rechts en dan weer een hele lange weg terug. De tussenafstand naar de volgende rust is 13 km, maar ik weet dat er op ongeveer de helft een bankje staat bij een gedenkmonument voor een in de oorlog omgekomen vlier. Ik besluit om daar even een bankjesrust in te lassen.

Het stukje naar dit bankje toe gaat zowaar door een klein stukje bos (wel een heel grootste benaming voor deze verzameling bomen, hoor!), dus ook het probleem van "even een struikje opzoeken" is opgelost! Ik heb het inmiddels zo warm gekregen in het zonnetje dat ik m'n jasje aan de rugzak hang en in T-shirt met basic-hemdje eronder verder ga.

 

  Vlak voor de suikerfabriek van Puttershoek komt Ronald me weer voorbijstekkeren. "Zie je wel", roep ik hem toe en hij vertelt waar het parcours in de lus heen gegaan is. Dan gaat hij er weer vandoor en vervolg ik in m'n eigen tempo de route. Langs het haventje van Puttershoek, bij het café van de vader van Kees Verkerk, en dan langs het moderne hoekige flatgebouw naar de molen.

 

Daar is "Theetuin De Koffiemolen" en daar is de tweede rust. Ook hier is het gezellig druk, maar er is nog plaats en al gauw zit ik van een lekker bakkie te genieten. Ook hier komen wat bekenden binnen, Annette, Sandra en Bertus en zo vliegt de tijd voorbij.

 

Als ik weer buiten kom voor het laatste stuk van 6 km blijkt de lucht weer helemaal dichtgetrokken te zijn. Dat geeft wel weer mooie plaatjes van zonnestralen, maar het is ook een stuk kouder. De jas gaat dus weer aan! De uitzichten zijn nu wat minder mooi, maar dat wordt goedgemaakt door een zwaan en twee kleine schaapjes, die mooi voor m'n camera poseren.  

 

Voor de rest is dit inmiddels zo'n bekend stukje (van zowel deze wintertocht als de vierdaagse) dat ik het met m'n ogen dicht zou kunnen lopen. Toch verbaast het me altijd dat het toch nog 6 kilometer is, op de routebeschrijving staan 4 aanwijzingen …

Dan ben ik terug bij het startbureau en neem nog een lekker bakkie koffie. Ik heb weer genoten vandaag en voor zover ik me kan herinneren is dit de eerste keer bij de wintertocht dat ik zulk mooi weer heb gehad! Ik bedank iedereen voor de fijne tocht en rijd dan weer tevreden huiswaarts. Mooie wandeldag geweest!

 

 

Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.

 

 

Vergeet mijn gastenboek niet!