
Rondje Philipsdam en Krammersluizen
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
| Het weekend voor de 4Daagse: niet veel georganiseerd te wandelen dus en zeker niet in de buurt. Ik herinner me dat ik eens een eigen tocht uitgestippeld heb over de Philipsdam en de Krammersluizen . Die dam en sluizen wilde ik altijd al eens lopen, maar een rondje lopen leek me niet mogelijk. Tot ik in Afstandmeten.nl een dun lijntje zag dat een pontje aangaf tussen Bruinisse en Anna Jacobapolder. |
Gekeken op internet en toen bleek dat er inderdaad een pontje vaart, maar alleen in de maanden juli en augustus. Ik heb de route toen ingetekend en hij bleek op ca. 25 km uit te komen. Maar ja, toen was het februari of zo, dus hij moet maar even in het geheugen blijven zitten. En zie, nu is het inmiddels juli geworden en zou ik de route moeten kunnen lopen!
Wederom op internet de vaartijden opgezocht, die bleken niet al te vroeg te zijn, de eerste afvaart ging om 10.30 vanuit Bruinisse, dacht ik Ik besloot om Kiaatje ergens halverwege de Grevelingendam bij een restaurantje te stallen, vanuit daar is het ca. 3,5 km naar Bruinisse, dus dan zou ik rond kwart voor tien moeten starten.
Nou, dat ging allemaal vlot, het restaurant was snel gevonden, alleen jammer dat het op de hele Grevelingendam betaald parkeren is! Kostte me maar liefst 4 euro voor de hele dag Maar goed, nu nog een alternatief zoeken, daar had ik geen zin meer in en er bleek nog geld op m'n chippas te staan. Dat was ik al vergeten, dus als je het zo bekijkt, stond ik toch gratis *grijns*
Natuurlijk zet ik de schelp op de foto en dan vraag ik aan een voorbijganger of hij weet waar de pont ligt. Het is kwart over tien, dus ik ben mooi op tijd. Ja hoor, zegt de man, kijk, daar: hij vaart net weg! Waaaaaat? Hij gaat toch potverdorie niet een kwartier te vroeg weg! Ik probeer met zwaaien en jahoe roepen de aandacht van de pontbaas te vangen, maar hij hoort me niet en vaart onherroepelijk weg.
Ik bekijk een bord met de vaartijden erop en zie dat de eerste pont niet om 10.30 vanuit Bruinisse, maar om 10.30 vanuit Anna Jacobapolder vertrekt. Hij is dus nu net uit z'n thuishaven vertrokken. Nou ja, goed, ik heb blijkbaar verkeerd gekeken en heb nu drie kwartier de tijd om Bruinisse te bezichtigen, want de volgende afvaart is om 11 uur.
Het is best een lange overtocht, wel 20 minuten en ik geniet van het uitzicht op het water. Bruinisse verdwijnt langzaam in de verte, we varen een heel stuk evenwijdig met de oever en dan na een bocht steken we het water over. Er zijn veel zeilboten op het water, maar er vaart ook een grote boot. Leuke tegenstelling.
Aan de overkant leggen we aan bij een vlonder die me heel erg doet denken aan de aanlegplaats op Texel van de veerdienst Vlieland-Texel. Hier is geen leuk dorpje, het is helemaal kaal, met één gebouw, een hotel-restaurant. Wow, lijkt me best leuk overnachten hier! Ik besluit maar even aan de koffie te gaan, want vanaf hier zal ik geen horeca meer tegenkomen.
De koffie met appelgebak smaakt prima en ik biets ook nog een stempeltje voor in m'n wandelboekje. Overigens is hier een mooi groot en vooral gratis parkeerterrein en ik smeed al direct plannen om het rondje een keer tegengesteld te gaan lopen en hier te starten met de pont van 10.30. Moet dan wel voor eind augustus natuurlijk, of wachten tot volgend jaar.
Aan de andere kant zie ik heel in de verte de bekende brug naar Tholen, die heb ik tijdens de Zevendorpentocht vaak vanaf de andere kant gezien! Na zo'n 6 à 7 kilometer kom ik op een punt waarvan het op de kaart niet duidelijk was of ik rechtdoor kon lopen naar de weg waar ik heen moet. Nu ter plekke blijkt dat ik over een grasdijk kan en die volg ik een heel stuk.
Ik kom inderdaad op de N257 uit die ik nu wel op een ietwat gevaarlijke manier moet oversteken, maar het is gelukkig niet druk. Een sloot aan de overkant is gemakkelijk te omzeilen en zo steek ik toch zeker zo'n 2 kilometer af. Altijd spannend als je zulke tochten op internet uitzet!
Deze weg gaat linea recta naar de Krammersluizen en het fietspad ligt zover van de weg af en een stukje lager, dat je bijna geen last hebt van de weg. Als ik hier met de auto rijd vind ik het er altijd uitzien alsof je in Finland bent. Veel water en een heleboel kleine eilandjes. Lastig om te fotograferen, ik hoop het straks vanaf de uitkijktoren beter te zien.
Dan komt er een afslag naar de uitkijktoren en ik twijfel of ik deze afslag moet nemen of het fietspad moet volgen. Zoals ik kan zie klimt het fietspad heel gestaag naar de toren toe, de weg loopt lager en daardoor moet je aan het eind een paar extra trappen klimmen. Ik kies voor de weg, ik heb liever een trap dan zo'n lange gestage klim.
Bij de toren aangekomen blijkt dat je vanaf het fietspad helemaal niet bij de toren kunt komen! De vangrail loopt gewoon door. Er loopt hier wel een lange afstandswandelpad en de stickers daarvan wijzen ook uit dat je gewoon over de vangrail heen moet klauteren! Raar hoor, zouden ze nou echt willen dat fietsers en wandelaars die graag de toren bekijken, helemaal terugrijden of teruglopen naar dat afslagpunt?
Terug op de begane grond klim ik inderdaad maar gewoon de vangrail over, wordt er wel een beetje vies van, spinnen schijnen hier graag webben te maken Ik wandel de brug over de sluizen over en dan mag ik aan de andere kant aan een heel lange afdaling gaan beginnen. Aan het eind hiervan kom ik weer uit bij de Grevelingendam en is het nog ca. 2 kilometer naar Kiaatje.
Dit is weer een heel warm stuk en als ik een bankje in de schaduw zie, besluit ik hier nog wat te drinken en een crackertje te eten. Ik heb geen zin om nog bij het restaurantje bij Kiaatje te gaan zitten en in de auto zal het wel erg warm zijn, beter hier in de koelte even bijkomen.
Hierna ben ik in toen minuutjes terug en de warmte in de auto valt mee, ik had goed gegokt met de zon. Even blowen en de airco aan en het is snel afgekoeld. De terugweg gaat vlot en ik ben blij dat ik nu eindelijk dit rondje heb kunnen lopen. Het was een leuke route, erg gevarieerd en ik ga hem beslist ook nog eens de andere kant op lopen!
Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!
