Bergwandeling De Amerongse Berg
vanuit Amerongen
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Nadat
ze mijn lijstje van bergen had
bekeken, had Wilma direct al aangegeven dat ze eventueel
de Amerongse Berg en de Doornse Kaap wel met me mee wilde
lopen. En dus maakten we een afspraak voor 11 mei (het
gekkengetal, dat past wel bij ons twee dwaze meiden! ![]() ![]() |
Zij op
haar beurt beloofde om op gebak te trakteren, gebak met HEUL VEUL
slagroom! En ja hoor, toen ik na ruim een uur rijden netjes om
half 8 de parkeerplaats op kwam rijden, stond het gebak al klaar.
En hoewel het nog bere vroeg was hadden we er toch eigenlijk wel
trek in
. En zo zaten we gedrieën (ja, Wim deed
natuurlijk ook mee aan het gebak-ontbijt) heel vroeg in de
ochtend aan enorme slagroomgebakjes (zei ik toch: gekkengetal!)
Gelukkig geen lange afstand vandaag, dus we konden ons gemakje ervan nemen en hebben allereerst het kasteel en de prachtig bloeiende blauwe regen bewonderd. Daarna waarschuwde een bord dat de route voor wandelaars afgesloten was en we konden er ook echt niet langs. Hermetisch afgegrendeld. Kijk, op zulk soort momenten ben ik altijd erg blij met m'n GPS, ik kon zien dat helemaal omlopen een eeuwigheid zou gaan duren en dat we met teruglopen sneller terug zouden zijn op de route. En hoewel iedere wandelaar een bloedhekel heeft aan teruglopen hebben we dat nu toch maar gedaan!
Weer terug op de route gingen we al snel de Amerongse Bossen in en daar zijn we niet snel meer uitgekomen. Buiten dat het een bos was, was het ook een stiltegebied, nou dat leverde een leuk fotootje op, maar iedereen die Wilma en mij kent weet wel dat we niet echt stil zijn geweest De Amerongse Berg zat al vrij snel in de route en na een lange gestadige klim kwamen we boven. Daar stond een grote zuil met Op de top erop.
Hierna geen klimmen meer, maar nog wel heel veel bos. En we zijn allebei niet van die bosliefhebbers, dus we waren blij met elkaars gezelschap, al kletsend liepen we lekker door. We hebben op de route één echte bankjesrust ingelast, en later nog heel even een momentje rust omdat mijn heup weer begon op te spelen. Maar verder hebben we op die 12 km niet echt rust nodig.
Na het kleine ritje terug arriveerden we weer in Huize Wim en Wilma, waar Wim net bezig was met de lunch. We konden dus direct aanschuiven en ik genoot van een heerlijke focaccia en natuurlijk nog wat koffie erbij. Ik kon dus zonder honger en dorst aan de terugweg naar Rozenburg beginnen en die verliep vlot, ik was lekker bijtijds terug. Dat is het voordeel van vroeg starten! En we hebben gelijk voor de tocht vanuit Leersum afgesproken, op 19 mei gaan we in de herhaling, ik hoop echt dat ik dan wat minder benauwd ben!
Klik op het plaatje hieronder voor het
fotoverslag.
Een berichtje in mijn gastenboek vind ik altijd leuk!