Groene Wissel Streefkerk
Weergaloze zonsopkomst
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
De avond na dat gezellige bergtochtje met Elly werden er bij het weerbericht van RTL4 prachtige plaatjes vertoond van een nevelige zonsopkomst. Het deed me direct denken aan de schitterende zonsopkomst van verleden jaar bij Streefkerk! En toen ze voor de volgende dag hetzelfde weerbeeld voorspelden besloot ik spontaan om die tocht opnieuw te gaan lopen! Het is de Groene Wissel Streefkerk, maar om de zonsopkomst op z'n mooist mee te maken startte ik bij de molen bij de Zijdebrug. |
Omdat net de zomertijd is ingegaan is de zonsopkomst nog niet zo berevroeg, om 07.35 uur pas en dus zorgde ik dat ik rond 7 uur op de parkeerplaats bij de brug stond. Verleden jaar had ik daar het rijk alleen, maar nu waren er nog een paar fotografen aanwezig om de zonsopkomst vast te leggen. We maakten een praatje, ik maakte de eerste foto's van de molen afstekend tegen het ochtendgloren en wandelde toen de Tiendweg op, op weg naar de zonsopkomst!
Mijn
camera maakte overuren (kijk de foto's in het album maar) en over
mijn wandeltempo zullen we het vandaag maar helemaal niet hebben,
dat is normaal al niet hoog, maar nu was het bijna negatief
..
Maar
uiteindelijk was de zon dan toch een flink eind boven de horizon
geklommen en ging de ochtend over van een fabuleuze
zonsopkomst naar een gewoon schitterende dag.
Ik vervolgde de Tiendweg en verderop ging het rechtsaf naar het
water.
Dat stak ik over en had vanaf de brug prachtige uitzichten over zachtblauw water, waar toch nog steeds nevel overheen hing. Een eindje verder stak ik weer terug over het water en liep een tussendoorweggetje met uitzicht over de weilanden naar de provinciale weg. Die moest ik een paar kilometertjes volgen, niet het mooiste stukje van deze tocht, maar gelukkig niet al te lang en het was ook niet overdreven druk.
Na dit stuk provinciale weg, die een haakse bocht maakt richting de Lek, mocht ik weer zo'n eindeloze Tiendweg op. En ook met de zoon hoog aan de hemel is dit schitterend wandelen natuurlijk. Bij gebrek aan bankjes heb ik even een bruggetjesrust ingelast, met bungelende benen boven het water. Met zulk uitzicht smaakt koffie op z'n best, ook al is het dan uit de thermos! Een aantal kilometer verderop kom ik dan bij Streefkerk en daar heb ik mijn eigen twist aan de route gegeven en ben even naar de Lek gelopen.
Aan het eind van deze weg ben ik terug bij waar ik vanmorgen begon. Het is nu een stuk drukker, mensen met kleine kinderen aan de wandel, fietsers en vissers en ook nog een paar andere wandelaars. Ik maak even twee precies dezelfde foto's als ik vanmorgen gemaakt heb in het ochtendgloren en rijd daarna met een tevreden gevoel terug naar huis, spectaculair mooie ochtend geweest!
Klik op het plaatje hieronder voor het
fotoverslag.
Een berichtje in mijn gastenboek vind ik altijd leuk!