Bergwandeling De Kiekberg
vanuit Plasmolen
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Nou, ik heb de smaak van het bergwandelen te pakken, hoor! Na die twee heerlijke dagen in Limburg vond ik het een paar dagen later wel weer tijd worden om een nieuw bergje te pikken. De keus viel dit keer op de Kiekberg in Plasmolen, een wandeling van 10 km (in werkelijkheid werden het er 12) in categorie 2, die me 4,9 punten op zou leveren voor mijn Mount Everest Challenge. Voor het oosten van het land hadden ze het beste weer en de minste wind voorspeld, vandaar mijn keuze voor deze tocht. |
Best weer een eindje rijden, maar het was zondagochtend vroeg, dus de reis ernaartoe ging lekker snel. Op de parkeerplaats was nog plek zat en al snel was ik op weg, even een stukje de verkeerde kant op om het plaatsnaambord op de foto te zetten en toen op weg naar de Kiekberg. Wel vreemd dat ik nergens een bordje met Kiekberg heb zien staan, ik werd wel welkom geheten op de Sint Jansberg en onderweg ben ik ook een Maartensberg tegengekomen, maar van de Kiekberg heb ik alleen een bordje Kiekbergroute gezien.
Maar die route verlaat ik al snel, evenals de bossen, ik heb opeens een heerlijk uitzicht over het glooiende landschap rondom Groesbeek. Het doet me aan de derde dag van de 4Daagse denken, daar loop je bij Bredeweg ook met dit soort uitzicht. Zal hier vast in de buurt liggen, tenslotte kom je op de derde dag ook door Plasmolen zelf! Maar na een tijdje verlaat ik de bosrand weer, wuif de uitzichten gedag en ga aan de klim naar de Kiekberg beginnen.
Ik vervolg mijn weg door het bos, en moet ontiegelijk vaak over omgevallen bomen heen stappen, of eromheen lopen, ik geloof nooit dat hier veel mensen wandelen, het ziet er een beetje ruig uit allemaal. Dan ga ik door een klaphekje een klein begrazingsgebiedje door en heb aan de andere kant opeens weer heerlijk uitzicht. Ik kom langs een plekje met zwerfkeien en informatie daarover en aan het eind van een leuk zandpaadje staat daar een uitnodigend bankje. FF koffie doen hoor!
Ik kom uiteindelijk uit op de Mookerheide en daar heb ik dan wel het prachtige bergachtige uitzicht dat ik op de Kiekberg gemist heb! Ik kan kilometers om me heen kijken en vind het alleen jammer dat het zonnetje zich na een hoopvol tussenstukje weer verscholen heeft. Maar toch geniet ik van het uitzicht en maak ook hier een paar selfies, voor ik over de heide verder trek. Die steek ik zo'n beetje dwars over en ga aan de overkant vrij steil naar beneden.
En vandaar was het eigenlijk een vrij lang pad glooiend naar beneden richting de parkeerplaats met Kiaatje. Nog langs een weiland vol schapen en door een stukje bos en toen was ik weer terug. Het was een leuke tocht, beetje kort natuurlijk, maar och, met al dat klimmen en in een onbekende omgeving maak ik van deze tochtjes gewoon een lekker dagje uit en doe heel rustig aan. Ook al om m'n been wat rust te gunnen, want daarmee gaat het nog steeds niet lekker. Maar goed, berg nummer vier zit er ook op, ik heb bijna 30% van m'n challenge gehad!
Klik op het plaatje hieronder voor het
fotoverslag.
Een berichtje in mijn gastenboek vind ik altijd leuk!