De Midwinterwandeltocht in De Lier
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Maar toen ik 's morgens wakker werd, zag het er helemaal niet zo slecht uit. Een bijna wolkenloze hemel, en in ieder geval nu nog geen spoor van de beloofde winterse buien te bekennen! Het was nog donker toen ik van huis vertrok, je mag hier om half negen starten en omdat er zoveel bekenden komen, vind ik het leuk om wat vroeger aanwezig te zijn. En inderdaad wemelt het in het startbureau van de bekenden, ik ga dan ook geen namen noemen, want dan vergeet ik de helft!
Om iets voor half negen worden de parcoursen uitgedeeld, en ik neem zowel de 15 km route als de 25 km route mee. Ik zie dat ze tot na de eerste rust samen lopen, dus als het erg slecht weer wordt, kan ik altijd na een uurtje nog beslissen wat ik doe. Maar dat blijkt overbodig geweest te zijn, we hebben de hele tocht prima weer, wel heel erg veel wind, maar als ik 20 hagelkorrels heb gezien is het veel!
Het parcours was aardig, maar ik moet bekennen dat ik hier wel mooiere parcoursen heb gelopen. Naar mijn smaak ging het net een tikkeltje teveel door de bebouwde kom en langs drukke wegen. Maar van andere mensen hoorde ik dat ze het juist een leuk en afwisselend parcours vonden, dus ik ga er maar van uit dat smaken verschillen
Maar met name de Dreeslaan duurde in mijn ogen eindeloos en net toen ik me af begon te vragen of er ooit wel een eind aan die woonwijk zou komen, kwam zebigboss Gerrit samen met zebigpijler John aangereden en die konden me vertellen dat het niet zo lang meer zou duren. Dat praatje was even een welkome onderbreking van dat saaie stuk!
Na deze brug was het nog maar een klein eindje, eerst nog even de anijsmelk en dan een kwartiertje later weer terug bij de sporthal. Dankzij de enorme wind had ik weer een coupe westerstorm, maar het was geweldig natuurlijk dat het weer zoveel beter was geweest dan voorspeld! En de buien die dreigden te vallen, en dan weer overdreven, zorgden voor de mooiste luchten die je je voor kunt stellen, ik heb dus vandaag alleen maar lopen genieten!
Klik op het plaatje hieronder voor de foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!