De Eindejaarstocht in Puurs
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Gauw op de Belgische wandelkalender gaan zoeken en daar bleken maar liefst 7 tochten te staan! Ik heb een beetje gelet op de afstand en of ik wel of niet door een dure tunnel moest en uiteindelijk viel de keus op de Eindejaarstocht in Puurs, welbekend als doorkomstplaats van de Dodentocht natuurlijk!
De rit verliep voorspoedig, heel erg rustig natuurlijk op de weg op deze 1e Kerstdag. Het weer was niet echt bijzonder, grijs en somber. Wel was er voorspeld dat het droog zou blijven, maar onderweg heb ik toch diverse keren m'n ruitenwissers aan gehad. In Puurs lag het hele centrum op de schop en waren er veel straten van rijrichting veranderd, zodat BramBram en ik het spoor bijster raakten.
Uiteindelijk heb ik de auto bij het station geparkeerd en ben van daaruit de borden naar de start gevolgd, was ongeveer 500 meter lopen, dus dat viel wel mee. Bij de start was het gezellig druk, veel drukker dan ik verwacht had, en ik schreef me in, kocht een sticker voor in m'n wandelboekje en liet het boekje alvast stempelen.
Ook kocht ik consumptiebonnen voor koffie, die waren zowel in het startbureau als op de rusten geldig. Best handig en niet duur, want voor 4,80 had ik 4 bonnen. M'n eerste bakkie nam ik al bij de start, doe ik normaal nooit, maar ja, ik had er nu wel een lange rit op zitten natuurlijk!
Het is inmiddels helemaal droog geworden en iets na negen uur ga ik op pad voor de 21 km. Een klein stukje door Puurs, met z'n enorme watertoren en dan al gauw lekker de weilanden in. Jammer dat het zo bewolkt is, de foto's worden weer een beetje grijs vandaag!
Na ca. 2 km staat er een bordje met daarop de tekst "warme drank" en ik verheug me op een kopje koffie of een beker warme chocomel, maar nee, dat "drank" moet je heel letterlijk nemen, er wordt glühwein of warme jenever (gètsie) geschonken. Ik vind de alcoholdampen in het kleine gebouwtje niet te harden en vervolg al gauw m'n weg.
In de rust wissel ik een consumptiebon in voor een kopje koffie en bestudeer de foto van de plattegrond. We gaan hier een lus van 8 km lopen en komen hier dan weer terug voor de 2e rust. Ook laat ik de buitenwereld via m'n social media stream even weten waar ik uithang en wat ik doe.
Dan ga ik
op pad voor de lus en die voert ook weer helemaal door de
weilanden. Heerlijk rustige wegen worden afgewisseld met
modderpaadjes en ik geniet van het uitzicht over het landschap.
Ik zie een paar leuke bordjes, waaronder de Galgestraat, vind ik
wel aardig in het land van de Dodentocht!
Ik zie ook weer paaltjes met een "H" erop en vraag me weer af wat dat betekent. Speciaal voor Bram fotografeer ik een bordje waar "Kattestraat" op staat en zo ben ik weer bij de rust voor ik het weet! Nu kom ik zowaar een paar bekenden tegen, Patrick en Linda zijn ook van de partij! Dat is een tijd geleden dat ik die gezien heb en we zeggen elkaar dan ook enthousiast gedag. Eind januari komen ze weer bij de RWV lopen voor de Rhoonse Griendentocht, verzekert Patrick me. Leuk! |
En dan het
laatste stuk van 8,2 km. Eerst kom ik langs een prachtige,
levensgrote kerststal en even later langs een soort 2ehands
autobedrijf waar een groot hek voor staat, tot halverwege het
terrein ongeveer, daarnaast kun je er gewoon langs
Ik zeg niks over
domme Belgen hoor, ik zou niet dùrven! Ik wandel dus
even het terrein op en maak een paar mooie plaatjes van dure
auto's.
Ik kom nog langs een mooi kapelletje, een slordig gemetselde muur en dan via een lange weg, eerst tussen hoge bomen door en dan door de weilanden terug richting Puurs. Bij de finish blijft Klein Duimpje staan op 21,11 km, prachtig aan de maat dus!
Ik bedank
alle vrijwilligers dit keer extra hartelijk, ik vind het echt
bijzonder dat er zoveel mensen in touw zijn op 1e Kerstdag! Ook
koop ik nog de Belgische wandelkalender (aanbieding voor
7, eerst was ie 15 maar dat vond ik te duur voor die
enkele keer dat ik in België wandel) en ga dan weer zoetjes op
huis aan. Als ik terug loop naar de auto, kom ik langs het hotel
waar ik 2 keer heb overnacht na de Dodentocht. Had ik vanmorgen
helemaal gemist! Ook de terugrit gaat weer vlot en zo heb ik een
heerlijk kerstwandeldagje achter de rug. Ga ik ook een traditie
van maken!
Klik op het plaatje hieronder voor de
foto's.
Vergeet mijn gastenboek niet!