
Winterserietocht Alblasserdam
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
| Op 11 december was er weer een winterserietocht van de Stg. Wandelsport Dordrecht e.o. In Alblasserdam dit keer en ja, iedereen die me kent weet wel dat dat één van m'n favoriete wandelomgevingen is! Ik werd niet teleurgesteld, de tocht ging heerlijk langs de molens van Kinderdijk en een heel stuk langs het water De Noord. |
Maar eerst ging de 25 km een lusje maken van ca 7 km, waarna je weer vlak bij de rust kwam. Het eerste deel van dit lusje liep zo'n beetje parallel aan de snelweg en dat kon me niet zo bekoren. Het tweede deel was wel leuk, en voor ik het wist was ik weer bij sportpark Souburgh. Nou had ik natuurlijk naar de kantine kunnen lopen voor een kopje koffie, maar 7 km vond ik wel erg snel voor een rust en op 11 km zou de verzorgingspost zitten. Doorwandelen dus maar.
Bij de verzorgingspost in de grote witte tent van een bakkie loeihete koffie met een koek zitten genieten en toen op naar de molens van Kinderdijk. Maar nog voor de molens zat daar al de tweede rust, op nog geen 14 km. Daarna zou er geen rust meer komen. Jammer dat de rusten zo dicht op elkaar zaten. Toch maar even een korte stop gemaakt, met weer een bakkie natuurlijk.
Daarna het hele lange fietspad langs de molens en daar heb ik me schaamteloos als de eerste de beste Japanner gedragen: als een idioot lopen fotograferen. Het was heerlijk Hollands weer, met een prachtige grijze dreigende wolkenlucht en zo met die molens was het Nederland in optima forma. Eigenlijk nog mooier dan op een stralende zomerdag!
Na de molens gingen we tot m'n verrassing een heel smal grasdijkje op, een richtingaanwijzer leerde dat dit het Kortlandpad was. Helemaal geweldig, inclusief het overklimmen van hekjes, het langs slootrandjes glibberen en het prachtige uitzicht over de polders. Kolfje naar m'n hand.
Toen waren we opeens vrij snel terug in Alblasserdam, Klein duimpje bleef steken op 23 km en een beetje en toen ik er later naar vroeg in het startbureau bleek dat er met het pijlen iets verkeerd gegaan was op het laatste stuk. Ach nou ja,zo erg is het ook niet, eens een keer wat korter.
Op het eerste stukje na heb ik heerlijk lopen genieten vandaag en als de rusten wat beter verdeeld hadden gezeten was het helemaal een toptocht geweest!
Vergeet mijn gastenboek niet!
