
Voorjaarstocht in Brielle
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Ik wil de 40 gaan doen en vertrek bijtijds van huis. helaas heb ik pech en gok ik verkeerd, ik neem de weg over de Calandbrug (door de tunnel moet ik 4 km omrijden) en die gaat open. Zoals gewoonlijk duurt dat eeuwig en zo arriveer ik zeker 20 minuten later dan de bedoeling was in het startbureau.
Franklin en Tiny heten me hartelijk welkom en bij het inschrijven laat ik mijn boekje alvast stempelen voor als ik eventueel te laat binnen zou zijn. Ik heb geen zin om een race tegen de klok te gaan lopen.
Het is prachtig weer, helemaal onbewolkt en de lucht is zo strakblauw als het in jaren niet is geweest, gevolg van het sluiten van het luchtruim vanwege de aswolk, veroorzaakt door de vulkaanuitbarsting in IJsland.
Het volgende stuk gaat richting Hellevoetsluis en daar gaan we ook een stukje door het bos. Een jong bos en doordat de begroeiing nog niet zo dicht is, vind ik het nu wel leuk, een bossig stukje. Ik kom langs een bekende3 straatnaam, daar woont een collega van me, maar ik weet het huisnummer niet en neem gewoon de rust bij de voetbalvereniging Nieuwenhoorn. Ik zit hier net iets over de 20 km.
Een eind verderop probeer ik bij het VVV uit te vinden hoe ik op de route terecht kan komen, maar de dames bij het VVV kunnen me ook niet verder helpen. Ik loop terug naar het anker en ja hoor, daar staat luid en duidelijk een pijl. jammer, dit heeft me zeker 20 minuten gekost!
Na een
paar eindeloze wegen (zelfs ik vond ze eindeloos
) mogen we
dan weer een stukje bos doen, het Annabos dit keer. Je kunt
zeggen wat je wilt, maar het is een mooie gevarieerde route
vandaag!
Na verloop van tijd gaat toch wel blijken dat de route fors aan de lange kant is. Vlak voor het eind (op 38 km) staat er nog een rust op de route, maar als ik daar aankom staat GPS al dik over de 41 km. Nou ben ik wel een stukje verkeerd gelopen, maar dat was hooguit een kilometer.
De rust was inmiddels ook gesloten, maar ik kon nog wel even naar het toilet, waarna ik manmoedig aan het laatste stukje begon. Via Tinte eigenlijk één lange weg naar de Dukdalf, waar ik om kwart voor 6 pas aankwam. Het startbureau was al weg (ik had gezegd dat ze niet op me hoefden te wachten) en ik ben ook maat gelijk naar huis gegaan. GPS stond op 44 km, maar dat mocht de pret niet drukken, ik heb het een geweldige tocht gevonden!
Vergeet mijn gastenboek niet!
