Het Voornepad in de sneeuw

 

Klik op het plaatje om de route in Google Earth te bekijken
Klik
hier voor een gewone uitvergroting van het plaatje

 

  Vandaag stond de Pannenkoekentocht in Den Haag op het programma, maar toen ik vanmorgen de gordijnen open schoof keek in een hele witte wereld! de sneeuw lag behoorlijk hoog en eigenlijk had ik niet zoveel zin en een lange rit naar Den Haag. Tenslotte was het zaterdag en of er dan net zo intensief gestrooid is als doordeweeks …?

 

Ik besloot dus om een beetje in de buurt te blijven en heb weer een gedeelte van het Voornepad uitgezocht. De lus over Zwartewaal dit keer, die heeft zijn startpunt het dichtste bij huis. De rit er naar toe ging redelijk vlot en al gauw was ik op pad.

 

Helaas was het bewolkt en daardoor bleef het een beetje grijzig allemaal. Wel erg mooi was het uitzicht op Zwartewaal, toen de zon net even door de wolken heen prikte. De wegen waren nog redelijk om te lopen en ik had wederom mijn halfhoge Lowa's aan gedaan. Daar loop ik niet echt lekker op, maar je voeten blijven goed warm en droog. En da's ook belangrijk!  

 

  Na Zwartewaal, precies bij natuurgebied HolleMare kwam zowaar de zon helemaal achter de wolken vandaan en werd het een prachtig mooi uurtje. Volop lopen fotograferen natuurlijk, wat is de wereld dan mooi en wit. Vooral hier in de polders, omdat je daar zo'n heerlijk weids uitzicht hebt.

 

Bij een uitgebloeid bloemetje heb ik wat langer vertoefd, om daar een mooi fotootje van de onderkant omhoog te maken. Dat valt nog niet mee, ik heb een paar prachtige mislukkingen waar nog net het randje van m'n muts zichtbaar is! Maar deze hiernaast is heel mooi geworden, al zeg ik het zelf.  

 

Na dit stukje verborg de zon zichzelf weer achter een wolk en werd het weer somberder. De wegen hier waren ook erg glad, de sneeuw was platgereden door auto's en in de sporen was niet te lopen. Dus liep ik de hele tijd in randjes rulle sneeuw en dat is erg vermoeiend. Ook zie je bevroren plasjes niet onder die laag sneeuw en ja hoor, op een gegeven moment ging ik mooi onderuit. Denk dat ik daar wel een beurse plek aan overhoud. Gelukkig verder niks aan de hand, ik kon op eigen kracht weer op de been komen. De bestuurder van een passerende tractor vroeg heel vriendelijk of ik me bezeerd had en of ik hulp nodig had. Sneeuw maakt het beste los in mensen!

Inmiddels was ik bij de rotonde van Hellevoetsluis aangekomen en ik vond het eigenlijk wel mooi geweest voor vandaag. Ik heb dus m'n GPS een alternatieve route terug naar de auto laten berekenen en die was 3 kilometer korter dan de route van het Voornepad.

 

  Eigenlijk wel leuk, kwam ik ook weer eens over andere wegen te lopen! Vlak voor het eind liep ik op een wat verhoogde weg en had mooi uitzicht over de weilanden. In de sneeuw waren sporen van landbouwwerktuigen te zien. Het leken wel een soort graancirkels van sneeuw! De zon scheen hier ook weer eventjes, dus dat was een mooi gezicht.

 

Iets minder dan 20 km was het vandaag en heb ik gisteren naar beneden afgerond, vandaag doe ik dat naar boven op 20 km! Met dat zware lopen in de verse sneeuw leken het er eigenlijk wel 25 … Al met al een heerlijke dag gehad, het wandeljaar is tot nu toe prima begonnen!


 

 

Vergeet mijn gastenboek niet!