
De Vambultwandeltocht in Spier
Klik op het plaatje om de route in Google
Earth te bekijken
Klik hier voor een gewone uitvergroting van
het plaatje
Een wandeltocht van de FLAL in Spier dit
weekend.
Spier
sweet memories aan die eerste tijd met Rob.
Toen hij "als een speer naar Spier" kwam gereden,
midden in de nacht
Dat verliep allemaal vlot, en samen zetten we de reis naar het hoge noorden voort. Onderweg werd het erg mistig, dus veel van de omgeving hebben we niet kunnen zien. Wel vermoeiend rijden, met dat getuur in de mist, maar verder hou ik wel van mist, geeft een lekker apart sfeertje.
| In het startbureau (in een heel groot van der Valk hotel vlak onderaan de afslag) was het al behoorlijk druk, ondanks dat we er erg vroeg (kwart over 8) waren. En ja hoor, ook hier kom ik bekenden tegen: PeterC, Rob en Aartje en Appie en Janny (de pijlophalers) van Walkers4Walkers en Annie van der Meer van de RWV. |
Terwijl ik kaartjes op de tafeltjes strooi, hoor ik opeens m'n naam roepen. Ik kijk om en staar in een onbekend gezicht. Hoewel onbekend Ergens vanuit de diepten van m'n geheugen begint een naam omhoog te kruipen, maar voordat ik hem helemaal helder heb, lost de man zelf het raadsel al op: Roel Wierenga! Dat is inderdaad héél lang geleden!
Na een bakkie koffie worden de parcoursen uitgedeeld en zoals gewoonlijk wacht ik de ergste drukte een beetje af. Met Berend heb ik afgesproken dat we allebei onze eigen tocht lopen en dat we na afloop wel op elkaar zullen wachten. Zo vertrek ik rond negen uur voor m'n tweede FLAL tocht in de omgeving van Spier.
We lopen een stukje door een heel jong bos en ook moeten we op een gegeven moment dwars door de weilanden, over verschrikkelijk modderige paden. Lopen over deze paden gaat eigenlijk alleen goed als je helemaal aan de buitenkant blijft lopen. We steken een water over en dan wordt langzamerhand de VAM-bult zichtbaar, waar deze tocht naar vernoemd is.
Onderweg naar boven kom ik diverse bekenden tegen die alweer bezig zijn aan de afdaling en dat geeft me iedere keer een goed excuus om even stil te staan en op adem te komen. Eenmaal boven geniet ik in het gezelschap van PeterC, Betty en hun wandelmaatjes van een lekker bekertje koffie.
Daar neem ik een lekker kopje erwtensoep en ontmoet nog een bekende: Anne Molenaar. Die had ik inderdaad 's morgens nog gemist. Ook Annie en Jan zitten hier aan de soep, zij hebben er 23 km opzitten, en ik 15. Tja, verschil moet er wezen, nietwaar!
En niet alleen zonnig, het was zelfs heerlijk warm! M'n jas had ik allang uit en sommige mensen liepen zelfs gewoon in T-shirt met korte mouwen. Het laatste stuk ging door het bos en omdat de zon al wat lager stond had je hier een prachtig spel van zonnestralen die door de bomen heen schenen.
En dan de lange reis naar huis weer, met tussenstop in Zuid-Leusden om Berend af te zetten. Ik was tegen half 9 pas thuis en behoorlijk gaar. Snel ff gegeten en gebadderd en toen lekker vroeg naar bed - zonder wekker te zetten! Morgen relax-dag!
Tot
volgende keer en groetjes van Wandelbeer! ![]()
Vergeet mijn gastenboek niet!
